Slovenská gastroenterologická spoločnosť

Slovak Crohn klub

Viola Števurková
Viola Števurková
prezidentka
Slovak Crohn Club
Jurigovo nám. 1,
841 04 Bratislava

www: www.crohnclub.sk
E-mail: predsednictvo@crohnclub.sk

IČO: 308 44 908
Bankové spojenie: VÚB Bratislava – Nivy,
číslo účtu: 158638-012 / 0200

Edukačné stretnutie 2017 v Žiline

Slovak Crohn Club pripravuje edukačné stretnutie pre všetkých svojich členov, tento rok v Hoteli Slovakia v Žiline. Finálny program stretnutia nájdete na tejto linke. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na adrese predsednictvo@crohnclub.sk alebo telefonicky na: 0908 573 841, 0907 550 987

Pre všetkých tých, ktorí ste zo Žiliny a okolia, a máte záujem o prednášky, zabezpečíme po Vašom nahlasení obed.

Tešíme sa na stretnutie s Vami !
predsedníctvo SCC

Zverejnené: 30.03.2017

ODPORÚČANIA VYPRACOVANÉ PRE IBD PACIENTOV

Milí priatelia,

toto su dostupné linky na stiahnutie odporúčaní vypracované pre IBD pacientov odborníkmi z ECCO v spolupraci s EFCCA.

EFCCA website:
http://www.efcca.org/en/ecco-efcca-patient-guidelines
Vyberte si Slovensko a po zadaní mailovej adresy sa Vam dokumenty stiahnu.

ECCO website:
https://www.ecco-ibd.eu/index.php/publications/ecco-efcca-patient-guidelines.html

Zverejnené: 10.02.2017

VYVESLOVALI STE 1500 € PRE SLOVAK CROHN CLUB

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli podporiť a pomohli "vyveslovať" 1500 € pre Slovak Crohn Club. Napriek krásnemu počasiu sme si veľmi vážili účasť zúčastnených, ktorí prispeli a vytvorili výbornú športovú atmosféru. Tešíme sa na ďalšie takéto zaujímavé podujatia.

Presdedníctvo SCC.

Viac foto »

Zverejnené: 15.02.2016

EDUKAČNÉ ODPOLUDNIE IBD OCHORENÍ

Slovak Crohn Club pozýva všetkých priaznivcov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o IBD (nešpecifických črevných zápaloch), Crohnovej chorobe, Ulceróznej kolitíde a súvislostiach s týmto ochorením na Edukačné odpoludnie IBD ochorení.

Dátum a čas: 22.10.2015 o 16.00 hod
Miesto konania: Hotel Dom Športu, Ul. Junácka 6, 832 80 Bratislava - Nové Mesto

Pozvánka v PDF súbore »

Zverejnené: 09.10.2015

20. ROČNÍK REKONDIČNÉHO POBYTU

20. ROČNÍK REKONDIČNÉHO POBYTU

Milí priatelia ,

ukončil sa už 20. ročník rekondičného pobytu pre členov Slovak Crohn Clubu v nádhernom prostredí naších Tatier v hoteli Uran. Ďakujeme za dotáciu z MPSVaR SR vo výške 3 000 € a za 2% z daní, ktoré sme použili k jeho úhrade, ako aj zálohu od učastníkov pobytu. Jeho priebeh Vám priblížia fotografie , ktorými sme zachytili atmosféru pobytu.

Fotogaléria »

Zverejnené: 09.10.2015

Milí priatelia ukončil sa už 20. ročník rekondičného pobytu pre členov Slovak Crohn Clubu v nádhernom prostredí naších Tatier v hoteli Uran. Ďakujeme za dotáciu z MPSVaR SR vo výške 3 000 € a za 2% z daní, ktoré sme použili k jeho úhrade, ako aj zálohu od učastníkov pobytu. Jeho priebeh Vám priblížia fotografie , ktorými sme zachytili atmosféru pobytu.

Víkendové edukačné stretnutie - poďakovanie

Víkendové edukacné stretnutie

Dlhodobo pripravované stretnutie členov SCC máme za nami. Ohliadnutie za edukačným stretnutím nás napĺňa spokojnosťou, ktorú nám vyjadrili všetci odchádzajúci účastníci, členovia SCC a hostia. Potešil nás enormný záujem o stretnutie. ĎAKUJEME za Vaše rozhodnutie podporiť našu prácu svojou účasťou na Valnom zhromaždení - voľbe predsedu a predsedníctva a na slávnostnom edukačnom stretnutí spojeného s krstom knihy "Crohnova choroba a ulcerózna kolitída u detí a adolescentov" autorky MUDr. Ivety Čiernej, PhD. a kolektív. Bolo pre nás veľkou cťou privítať medzi nami prezidenta SGS doc. MUDr. Ľubomíra Jurgoša, PhD.,starostu obce Štrba Michala Sýkoru ako aj ďalších popredných prednášajúcich lekárov SGS doc. MUDr. Ladislava Kuželu, PhD., - krstného otca knihy, MUDr. Mariána Kaščáka PhD., MUDr. Márie Zakuciovej, MUDr. Michala Kubinu a spestrením bola originálna prednáška doc. PhDr. Dr.phil. Laury Janáčkovej, CSc., na podporu psychiky IBD pacientov. Veľmi zaujímavá bola večerná prednáška pracovníka TANAP-u Juraja Ksiažíka a večery nám spríjemnili DJ a skupina 3JO z Prešova.

Ďakujeme generálnemu sponzorovi AbbVie a hlavným sponzorom MSD, Ferring-Pharmaceuticals, Frasenius-Kabi, Ewopharma a Nutrícia za dlhodobú spoluprácu a podporu.

Neopakovaťeľnú atmosféru podujatia a krásne počasie, ktoré nám bolo dopriate, zachytáva fotogaléria:

Zverejnené: 15.05.2015

Fotogaléria


Víkendové edukačné stretnutie, Hotel Trigan - 9. máj 2015

Víkendové edukacné stretnutie

Milí členovia a priatelia,

Slovak Crohn Club organizuje pri príležitosti 20. výročia vstupu do EFCCA a Medzinárodného dňa Crohnovej choroby a ulceróznej kolitídy pre svojich členov a rodinných príslušníkov víkendové edukačné stretnutie, ktoré sa bude konať pod záštitou Slovenskej Gastroenterologickej spoločnosti a starostu Štrby Michala Sýkoru 9. mája 2015 v Hoteli Trigan, Štrbské Pleso.
Viac info »

Zverejnené: 10.03.2015

Nefinančný dar od VšZP bol odovzdaný pacientom „Eurokľúč“

Na základe spolupráce Asociácie na ochranu práv pacientov SR /AOPP/ a VšZP v roku 2014 odovzdalo vedenie VšZP v januári 2015 nefinančný dar v podobe 73 ks eurokľúčov k systému univerzálneho prístupu pre chronických pacientov. VšZP sa stala prvým partnerom tohto systému na Slovensku a v súčasnosti na žiadosť AOPP je týmto systémom vybavená každá pobočka tejto zdravotnej poisťovne, konkrétne WC pre zdravotne postihnutých tak, aby pacient nemusel čakať na obsluhu s kľúčom.

Dňa 12.2. 2015 odovzdal bývalý prezident AOPP Petr Kučera tento dar od VšZP predsedníčke Slovak Crohn club a predsedovi Slovenského združenia stomikov SLOVILCO tak, aby ich odovzdali pacientom v rámci svojich pacientskych organizácií. Na kľúč z tohto daru má nárok pacient s prideleným ZŤP preukazom a diagnózou, ktorá je spojená s poškodením tráviaceho traktu. AOPP vytvorilo kontaktný bod systému Eurokľúč v rámci svojej činnosti a bližšie informácie je možné získať prostredníctvom tohto kontaktného miesta.

Systém Eurokľúč je funkčným nástrojom v celej Európe a takto vyriešený prístup k toaletám a k mobilite ako aj k odstránenie bariér šetrí nielen čas pre pacienta, ale aj zvyšuje bezpečnosť proti vandalizmu.

Za tento nefinančný dar pacientom ďakujeme.
Petr Kučera a Viola Števurková

Bližie špecifikácie pre získanie Eurokľúčov do užívaina budú zverejnené na stránkach v dohľadnom čase.

Zverejnené: 19.02.2015

GASTROFÓRUM 2015

Ďakujem prezidentovi doc. MUDr. Ľ. Jurgošovi, PhD a celému výboru SGS za účasť na XX. ročníku Gastrofórum ako aj možnosti prezentácie práce Slovak Crohn Clubu. Počas konferencie je priestor na veľmi dôležité stretnutia lekárov a sponzorov k našej ďalšej práci.

Viac info »
Fotogaléria »

Zverejnené: 26.01.2015

PF 2015

PF 2015 Zverejnené: 01.01.2015