Dotazník zameraný na endoskopickú prax v podmienkach pandemie SARS-COV-2

V rámci naší organizace na podporu vědy v ČR (Czech Gastroenterology Study Goup: https://www.cgsg.cz/cs) jsme připravili dotazník ZAMĚŘENÝ NA ENDOSKOPICKOU PRAXI V PODMÍNKÁCH PANDEMIE SARS-COV-2.

Endoskopie v podmínkách pandemie SARS-CoV-2 projekt CGSG Czech Gastroenterology Study Group dotazníková studie zaměřenou na problematiku endoskopie v podmínkách pandemie SARS-CoV-2

Uvědomuji si, že v současné situaci máme všichni celou řadu jiných povinností a úkolů, které zcela vyplňují náš čas.

Přesto bych se pokusil vás přesvědčit o významu shromažďování tohoto typu dat.

DOTAZNÍK je přístupný z tohoto odkazu.

Zároveň prosím pokud jste nemocného s COVID-19 endoskopoval (nebo budou endoskopovat), o sdílení zkušeností vyplněním EXCELOVSKÉHO FORMULÁŘE. Vyplněnou tabulku lze poslat na můj mail.

Vieme urobiť viac!

Tlačová konferencia SGS na tému „Kedy bude bezbolestná kolonoskopia aj na Slovensku štandardom?“

Slovenská gastroenterologická spoločnosť pokračuje v aktivitách Výzvy Vieme urobiť viac v prevencii kolorektálneho karcinómu (KRCa).

26. októbra sa v Bratislave konala tlačová konferencia, ktorá upozornila na bariéry úspešného skríningu KRCa. Na základe najnovšieho sociologického prieskumu agentúry Nielsen Admosphere zo septembra 2021 sú najčastejším dôvodom, prečo ľudia odmietajú preventívne kolonoskopické vyšetrenie obavy z bolesti (27,3 %) a diskomfortu (38,8 %). Ak by táto bola na Slovensku dostupná, svoje rozhodnutie by zmenilo až 62,8 % pacientov. Tým by sa zvýšila účasť na skríningových programoch až o 21% populácie.

Slovenská gastroenterologická spoločnosť preto navrhuje riešenie a to vytvorenie nového výkonu 93k - podanie analgosedácie počas kolonoskopického vyšetrenia v Katalógu zdravotných výkonov na MZSR. Ak bude prijatý, zdravotné poisťovne avizovali, že ho budú uhrádzať. Tým by sa na Slovensku končene zaviedla možnosť bezplatnej bezbolestnej kolonoskopie.

Viac info »

Najbližšie podujatia

Gastrofórum 2023
18.01.2023 - 21.01.2023
Prague Endoscopy Days 2023
26.01.2023 - 28.01.2023
SIDDS 2023
08.04.2023 - 10.04.2023