Sponzorované správy partnerov SGS

PENTASA®

Firma: #FERRING
... PENTASA NA LIEČBU MIERNEJ AŽ STREDNE ZÁVAŽNEJ ULCERÓZNEJ KOLITÍDY1–6 A MIERNEJ FORMYCROHNOVEJ CHOROBY Viac info

Nastal čas chrániť pečeň

Firma: #PRO.MED.CS
Máte to vo svojich rukách: URSOSAN® kyselina ursodeoxycholová Viac info

TWOCAL®

Firma: #Abbott
RIEŠENIE PRE VAŠICH PACIENTOV S VYSOKÝMI KALORICKÝMI NÁROKMI A OBMEDZENÝM PRÍJMOM OBJEMU Viac info

5-ASA

Firma: #FERRING
....skorý nástup ulceróznej kolitídy (UC) je spojený so zvýšeným rizikom kolorektálneho karcinómu (CRC) a dlhodobé podávanie 5-ASA toto riziko znižuje? Viac info

PROIBS® - UŽ ČOSKORO

Firma: #EWOPHARMA

Vážená pani doktorka / Vážený pán doktor,

radi by sme Vás informovali, že spoločnosť Ewopharma pripravuje v apríli 2022 uvedenie prípravku PROIBS® na liečbu príznakov IBS.

Viac info

Nová oligomérna sondová výživa

Firma: #Abbott
Viac info

Úľava vďaka správnej motilite

Firma: #PRO.MED.CS
Viac info

Vedeli ste, že.. ?

Firma: #FERRING
Viac info

Vedeli ste, že.. ?

Firma: #FERRING
Viac info

Vedeli ste, že.. ?

Firma: #FERRING
Viac info

Ešte viac sily..

Firma: #Abbott
Viac info

Vedeli ste, že.. ?

Firma: #FERRING
Viac info

NOLPAZA

Firma: #KRKA
Viac info

Revestive (teduglutid)

Firma: #Takeda

Dňa 8.4.2021 sa v rámci XXIV. ročníka Gastrofórum 2021 uskutočnilo sympózium, ktoré bolo venované prvým skúsenostiam s liečbou teduglutidom u pacientov so syndrómom krátkeho čreva na Slovensku. Revestive (teduglutid) je jediný schválený liek na liečbu pacientov so syndrómom krátkeho čreva vo veku od 1 roka.

Viac info

IBD pod kontrolou: Aplikácia špeciálne navrhnutá pre potreby IBD pacientov

Firma: #Takeda

Spoločnosť Takeda Pharmaceuticals úspešne ukončila medzinárodný projekt zameraný na vytvorenie jedinečnej digitálnej pomôcky určenej pre pacientov s IBD žijúcich na Slovensku a v Českej republike.

Radi by sme sa poďakovali slovenským IBD odborníkom. Celému projektu predchádzalo mapovanie potrieb pacientov s IBD, ktoré bolo realizované v spolupráci s IBD centrami na Slovensku. Následne sa na vývoji podieľali IT špecialisti, ktorí konzultovali obsahovú, technickú a grafickú stránku s odborníkmi, pacientskymi organizáciami a štátnymi autoritami na Slovensku a v Českej republike.

Viac info

Nutri App JE NOVÝ JEDNODUCHÝ NÁSTROJ PRE NUTRIČNÝ SKRÍNING VAŠICH PACIENTOV, KTORÝ MÁTE VŽDY PORUKE

Firma: #Abbott

NUTRIČNÝ SKRÍNING JE KĽÚČOVÝ PRE ODHALENIE MOŽNÝCH RIZÍK MALNUTRÍCIE A PREDCHÁDZANIE JEJ ROZVOJA.

U pacientov v riziku horších klinických výsledkov a vyššej mortality dôsledkom infekcie SARS-COV-2, presnejšie starších dospelých a polymorbídnych pacientov, by mala byť kontrolovaná malnutrícia. Kontrola by spočiatku mala zahŕňať MUST* kritériá, u hospitalizovaných pacientov kritériá NRS 2002*.

Viac info

Zdravší život v každej životnej fáze a na celom svete

Firma: #Viatris

VIATRIS™, nový koncept zdravotného poskytovateľa, ktorého záväzkom je sprístupniť lieky, napredovať v udržateľnom operačnom spojením spoločností Mylan a Upjohn a zlúčiť najvyššie vedecké, výrobné a distribučné odbornosti v sektore s preverenými normatívnymi, medicínskymi a komerčnými schopnosťami. Naším poslaním je zabezpečiť vysoko kvalitné lieky, kedykoľvek a kdekoľvek ich pacient potrebuje.

Viac info

Nová generácia automatických dezinfektorov Olympus

Firma: #Ultramed

Dôraznosť dezinfekcie, dokumentácia a čas. Toto sú najhlavnejšie aspekty, pre každé endoskopické pracovisko pri výbere správneho dezinfektora. S novým automatickým dezinfektorom ETD Mini vstupuje spoločnosť Olympus na novú úroveň dezinfekcie endoskopov. Vďaka implementácii procesných chemikálií, novému konceptu adaptéra, systému otvoreného koša a vstavanej tlačiarne vás ETD Mini podporí pri optimalizácii vášho denného dezinfekčného procesu a splní všetky dôležité aspekty, ktoré sa od najmodernejšieho dezinfektora očakávajú.

Viac info

IBD FORUM 2020 virtual

Firma: #Takeda

Dňa 6. novembra 2020 sa uskutočnilo edukačné podujatie IBD FORUM 2020 virtual, ktoré bolo venované dvom vysoko aktuálnym témam: Význam merania terapeutických hladín vedolizumabu v klinickej praxi a použitie Vedolizumabu v 1. línii biologickej liečby IBD.

Viac info

Zaručená bezpečnosť pri endoskopických výkonoch

Firma: #Ultramed

Spoločne so stým výročím spoločnosť Olympus uviedla na trh najinovatívnejší endoskopický systém EVIS X1. Spolu s najnovšou technológiou predĺženej hĺbky ostrosti, špeciálnym ergonomickým dizajnom rukoväti endoskopov a vylepšenia textúr a farieb, uvádza Olympus spoločne so systémom EVIS X1 technológiu červeného dichromatického zobrazenia – RDI.

Viac info

Liečba chronickej obstipácie inak

Firma: #Takeda

Vážená pani doktorka / Vážený pán doktor,

radi by sme vás informovali, že spoločnosť Takeda sa od r. 2020 venuje aj liečbe chronickej obstipácie. V naväznosti na túto diagnózu vás pozývame navštíviť našu stránku s aktuálnym článkom o charakteristike ochorenia, diagnostike a možnosti liečby: https://takeda4health.sk/chronicka-obstipacia. Okrem tejto novinky nájdete na stránke https://takeda4health.sk aj ďalšie informácie a zaujímavosti nielen  z oblasti gastroenterológie.

Viac info

Budúcnosť endoskopie predstavená

Firma: #Ultramed

V súvislosti so stým výročím spoločnosti Olympus, uvádza spoločnosť na trh najnovšiu inováciu endoskopického systému. Systém EVIS X1 podporuje presné vyšetrenia a spoľahlivú diagnózu zavedením nových a jednoducho používateľných technológií, ktoré podporujú spôsoby včasnej detekcie, diagnostiky a liečby gastrointestinálnych ochorení, kolorektálneho karcinómu a bronchiálnych ochorení.

Viac info

Takeda na kongrese ECCO 2020

Firma: #Takeda

Spoločnosť Takeda vás pozýva navštíviť webovú stránku www.takeda4health.sk, kde nájdete zhrňujúci článok zo sympózia spoločnosti Takeda na kongrese ECCO 2020. Článok vás prevedie prezentáciou dvoch popredných odborníkov z oblasti IBD, ktorí sa v nej venovali sekvencii pokročilých terapií v liečbe IBD. Okrem článku nájdete na stránke aj iné zaujímavé informácie nielen z oblasti manažmentu IBD.

Viac info

Poslanie spoločnosti Mylan

Firma: #Viatris

V spoločnosti Mylan prijímame záväzok vytvárať nové štandardy v oblasti zdravotnej starostlivosti. V rámci nášho spoločného celosvetového úsilia zabezpečiť siedmim miliardám ľudí prístup k vysokokvalitným liekom:

  • inovujeme s cieľom vyhovieť nenaplneným potrebám,
  • pracujeme na tom, aby boli spoľahlivosť a vynikajúca úroveň služieb pravidlom,
  • robíme to, čo je správne, a nie to, čo je jednoduché,
  • ovplyvňujeme budúcnosť ako zanietení celosvetoví lídri.
Viac info

Prvý jednorázový sterilný duodenoskop EXALT MODEL D

Spoločnosť Boston Scientific sa nepretržite venuje vývoju inovatívnych riešení, ktoré napomáhajú zlepšiť zdravie a skvalitniť život pacienta.

Viac info

Nová úroveň enteroskopií

Firma: #Ultramed

Spoločnosť Olympus robí všetko pre spokojnosť svojich zákazníkov a zároveň hľadá nové inovatívne možnosti, ktoré by posunuli hranicu výkonov na novú úroveň. Pri príležitosti stého výročia prináša nový míľnik v podobe prvého motorizovaného endoskopu na svete.

Viac info

Výmena starej elektrochirurgickej jednotky

Firma: #Ultramed

Spoločnosť Olympus si váži svojich dlhodobých zákazníkov a pri príležitosti jej stých narodenín prináša ponuku výmeny akejkoľvek starej elektrochirurgickej jednotky za najnovšiu vysokofrekvenčnú Olympus ESG-300.

Viac info

Olympus

Firma: #Ultramed

V tomto roku je 100 rokov čo vznikla spoločnosť OLYMPUS, ktorá nepretržite po celý čas jej pôsobnosti poskytuje nové technoloógie, prispieva k výuke a pomoci medicínskym pracovníkov pri vzdelávaní a každodennej práci.

Viac info

Takeda

Firma: #Takeda

Vážená pani doktorka / Vážený pán doktor,
v mene spoločnosti Takeda Pharmaceuticals Slovakia, SGS a Medmark by sme Vás radi informovali o nových AD testoch a pozvali Vás k absolvovaniu e-learning seminára "IBD fórum: Trendy v liečbe pacientov s ulceróznou kolitídou a Crohnovou chorobou", ktorý nájdete na internetovej stránke www.medseminar.sk.

Viac info

BAUSCH Health

Bausch Health Company patrí medzi 15 najväčších firiem na svete vo farmaceutickom odvetví. Bausch Health sa zameriava na zlepšenie životov ľudí pomocou produktov zameraných na starostlivosť o zdravie. Dodržiava záväzky voči pacientom, poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, iným zainteresovaným stranám a verejnosti, pretože buduje inovatívnu spoločnosť zameranú na rozvoj globálneho zdravia.

Viac info
Vieme urobiť viac!

Tlačová konferencia SGS na tému „Kedy bude bezbolestná kolonoskopia aj na Slovensku štandardom?“

Slovenská gastroenterologická spoločnosť pokračuje v aktivitách Výzvy Vieme urobiť viac v prevencii kolorektálneho karcinómu (KRCa).

26. októbra sa v Bratislave konala tlačová konferencia, ktorá upozornila na bariéry úspešného skríningu KRCa. Na základe najnovšieho sociologického prieskumu agentúry Nielsen Admosphere zo septembra 2021 sú najčastejším dôvodom, prečo ľudia odmietajú preventívne kolonoskopické vyšetrenie obavy z bolesti (27,3 %) a diskomfortu (38,8 %). Ak by táto bola na Slovensku dostupná, svoje rozhodnutie by zmenilo až 62,8 % pacientov. Tým by sa zvýšila účasť na skríningových programoch až o 21% populácie.

Slovenská gastroenterologická spoločnosť preto navrhuje riešenie a to vytvorenie nového výkonu 93k - podanie analgosedácie počas kolonoskopického vyšetrenia v Katalógu zdravotných výkonov na MZSR. Ak bude prijatý, zdravotné poisťovne avizovali, že ho budú uhrádzať. Tým by sa na Slovensku končene zaviedla možnosť bezplatnej bezbolestnej kolonoskopie.

Viac info »

Najbližšie podujatia

Gastrofórum 2023
18.01.2023 - 21.01.2023
Prague Endoscopy Days 2023
26.01.2023 - 28.01.2023
SIDDS 2023
08.04.2023 - 10.04.2023